Меню
Наша адреса: м. Нікополь, просп. Трубників, 91, офіс 220
098 036 85 56 099 487 01 52 056 784 75 76 Замовити дзвінок
2 500.00 грн
/шт

Засувка чавунна 30ч6бр ДУ80 Ру16

Виробник: Украина
Код товару: 16202
В наявності
2 500.00 грн
/шт
Купити в один клік
Гарантія повернення Безкоштовний обмін/повернення товару протягом - 1 дня Офіційна гарантія від виробника - 12 місяців Оплата Готівкою, Visa/MasterCard, оплата через Приват24, безготівковим розрахунком

Засувка чавунна 30ч6бр ДУ80 Ру16 - фланцева, паралельна з висувним шпинделем. Призначається для трубопроводів, що транспортують воду або пару при температурі до 225 градусів за Цельсієм і тиском до 10бар. Управління ручне за допомогою маховика. Чавунні засувки 30ч6бр можуть бути встановлені на трубопроводі в будь-якому робочому положенні, крім положення маховиком донизу.

Конструкція та розміри чавунних засувок 30ч6бр регламентовані ГОСТ 8437-75. Ця арматура ремонто-придатна, повністю розбирається і може бути відремонтована у звичайній слюсарній майстерні без застосування спеціального обладнання. Всі складові елементи чавунних засувок 30ч6бр постійно присутні у продажу, вони дешеві і не обтяжують тривалими термінами постачання.

Сальникове набивання в засувці 30ч6бр виконане з просоченого азбесту. У процесі експлуатації слід періодично замінювати та підтягувати сальникове набивання. Ущільнення запірного органу в чавунних засувках 30ч6бр забезпечується латунними кільцями ущільнювачів в корпусі і дисках. Під час експлуатації на кільцях ущільнювачів може утворитися наріст, який призводить до порушення герметичності перекриття потоку. Відновити герметичність, можна усунувши наріст із взаємодіючих поверхонь шляхом демонтажу засувки та притирання щічок.

Довгий час чавунна засувка 30ч6бр була основною запірною арматурою загальнотехнічного призначення і широко застосовувалася в системах опалення та водопостачання, але останнім часом суттєво втратила свої позиції з появою кульових кранів та дискових затворів.

Плюси та мінуси засувок


До переваг сталевої та чавунної арматури відносяться:


проста конструкція;

невеликий показник гідравлічного опору під час переміщення затвора;

великий термін служби;

невелика будівельна довжина;

універсальність для різних робочих середовищ;

максимальний клас герметичності А;

призначені для роботи в умовах високих температур та тиску.


Але, як і будь-який технічний засіб, у засувок є свої мінуси.


Значна будівельна висота виробу.

Невелика швидкість переміщення затвора.

Обмежений доступ до затвора (а у разі компонування невисувним ходовим вузлом і до шпинделя).

Засувки не можна використовувати як регулюючий параметри середовища пристрою.

Схильність ущільнювальних поверхонь затвора сталевої арматури стирання.


Незважаючи на наявність мінусів, засувка – тип запірної арматури, який використовується практично на кожному підприємстві, де є трубопровід.

Експлуатаційні показники

Трубопровідним магістралям характерні індивідуальні особливості. Тому запірна арматура у роботі класифікується залежно від таких показників.


Діаметр прохідного отвору та приєднувальних фланців.

Тип приєднання до магістралі.

Максимальний тиск робочого середовища.

Залежність тиску від температури.

Максимальна і мінімальна температура речовини, що транспортується.

Характер руху шпинделя/штока.

Тип приводу.

Кліматичне виконання (робочий діапазон температури зовнішнього повітря).

Тип затвора та клас його герметичності.


Однаковими показниками для чавунних та сталевих виробів є:


номінальний діаметр прохідного отвору DN (величина від 15 до 1600 мм);

типи приводних механізмів - ручний, через редуктор, електро-, гідро-або пневмопривід;

клас герметичності затвора - А, АА, В, С, СС;

кліматичне виконання – У1;

висувний та невисувний шпиндель/шток.


Номінальний діаметр промислової арматури класифікується за ГОСТом 5762-2002р. Залежно від вимог замовника (характеристики магістралі), завод може випустити сталеву або чавунну засувку діаметром 15-1600мм. Затребуваними розмірами є 40-1200 мм.

Запірна арматура виконується як повнопрохідною (внутрішній діаметр патрубків дорівнює діаметру прохідного перерізу сідел), так і неповнопрохідної (прохідний переріз сідел менше внутрішнього діаметра патрубків).

Заводи трубопровідної арматури випускають сталеві та чавунні засувки з висувним та невисувним шпинделем. Вибір типу ходового вузла характеризується робочим середовищем та вимогами замовника.

  Клини чавунних засувок (30ч39р, 30ч939р) виготовляються з високоміцного чавуну. Так як робоче середовище тут вода або пара, клини затвора роблять гумовими.

А ось у прохідному отворі чавунного корпусу кільця ущільнювачів відсутні. Тут перекриття потоку середовища по трубі відбувається тільки за рахунок гумового клину.

Через відсутність тертя при перекритті проходу така конструкція значно продовжує термін служби чавунного затвора.

Крім гумових клинів, випускаються чавунні засувки з наплавленими поверхнями з високолегованої сталі (30ч6нж) та з латунними кільцями ущільнювачів (30ч6бр, 30ч906бр). Конструкція таких затворів аналогічна сталевим виробам: у корпусі є кільця, виготовлені з латуні або сталі з наплавленою поверхнею (залежно від моделі).

30ч6бр і 30ч6нж можуть замінюватись сталевими засувками (30с15нж, 30с64нж, 30с41нж).

  Для чавунної арматури застосовуютьсясплави СЧ20 (30ч6бр, 30ч906бр), GGG40 та GGG50 (30ч39р, 30ч939р). GGG це високоміцні чавуни, леговані кулястим графітом (ВЧШГ). У процесі виливки деталей графіт вводиться штучним шляхом, за рахунок чого підвищується міцність сплаву.

ВЧШГ (технологічно) – найдосконаліший сплав чавуну, що є у металургів на етапі розвитку.

Відмінностей 40 від 50 марки всього два:


межа міцності на розрив у першого металу – 390 МПа, у другого – 450 МПа;

межа плинності – 250 та 300 МПа відповідно.


Межа плинності - це величина напруги на метал, при досягненні якої починають відбуватися незворотні пластичні деформації.

Межа міцності - те саме, що і плинності, тільки відбувається руйнування металу.

Для порівняння, межа міцності сталі WCB становить близько 650 МПа.

  У чавунних засувок 30ч39р, 30ч939р як ущільнювач затвора використовується тільки гумовий клин. У корпусі немає додаткових ущільнювачів.

Так як чавунна арматура призначена для роботи в трубопроводах, якими звертається гаряча вода і пара, вимоги до гумового покриття клина тут відповідні.

Як ущільнювач використовують:


EPDM (синтетичний еластомер);

Силікон (кремнійорганічна сполука);

Фторкаучук (Vition).


Більшість затворів проектується з гумовим клином EPDM. Такий ущільнювач здатний працювати у середовищах за нормальної температури від -50С до +900С. При використанні Vition та Silicon верхня межа підвищується до +1500С.

Набивка сальника та фланців

Як ущільнювач для сальникового вузла в сталевій та чавунній арматурі використовуються однакові матеріали. Це може бути:


шнур із терморозширеного армованого графіту ТРГ;

азбестовий шнур АГІ.


За якістю герметизації обидва варіанти не поступаються один одному. Вибір конкретної моделі набивання сальника залежить від заводу-виробника чи вимоги замовника.

Армування набивання сальника проводиться зазвичай бавовняною ниткою (для води, пари, нафти). При експлуатації в агресивних середовищах замість бавовняного застосовується армування з нержавіючої або інконелевої дроту (для сталевої арматури).

Так як сальниковий вузол схильний до постійного тертя про шпиндель, набивання підлягає частій заміні (залежить від інтенсивності використання засувки). Тому на підприємствах трубопровідної промисловості сальник підлягає постійному контролю та ревізії.

У фланцевому з'єднанні кришки з корпусом чавунних засувок застосовують прокладочний матеріал, що називається паронітом. Для сталевих корпусів засувок загального призначення також використовують пароніт.

А ось при експлуатації сталевої арматури у складних умовах та агресивних середовищах, у фланець укладається пароніт спеціального призначення:


армований (для систем із високим тиском);

електролізний (для хімвиробництв);

маслобензостійкий (нафта та її похідні).


Вимоги до паронітової прокладки регламентовані ДСТУ 481-80г.

Маркування та позначення

Вимоги до маркування трубопровідної арматури уніфіковано ГОСТом 4666-2015р. Тут описані загальні вказівки для позначення чавунних та сталевих виробів, а також вимоги до інформативної наповненості шильдика (таблички) на корпусі.

 

  У нас ви можете купити Засувка чавунна 30ч6бр ДУ80 Ру16, доступна в Україні. Широкий асортимент продукції дозволяє нам швидко та якісно виконувати будь-які замовлення, допомагаючи виконати будь-які будівельні роботи вчасно.

Основне
Діаметр
Ду32 Ду50 Ду80 Ду65 Ду200 Ду250 Ду150 Ду125 Ду100 Ду300
Матеріал
Чавун
Вид за способом виготовлення
лита та штампозварна
Вид за хімічним складом
чавун
Вид за призначенням
Чавунна засувка - дуже популярний різновид запірної арматури, яка дозволяє надійно перекрити потік. Вона широко застосовується у різних типах трубопроводів – для транспортування води, газів, нафтопродуктів, інших рідких та газоподібних середовищ у промисловості, комунальному, сільському господарстві, енергетиці тощо. Засувки застосовуються для перекриття потоків газоподібних або рідких середовищ у трубопроводах різних тисків та умовних (номінальних) проходів. Вентиль чавунний 1/2'- запірна арматура, головним призначенням якої є регулювання виходу рідин, пари або газу в деяких механізмах та елементах газо- та водопроводу.
Тип
Чавунна трубопровідна арматура
Країна виробник
Україна

Немає питань про даний товар, станьте першим і задайте своє питання.

Онлайн курсы IT