Меню
Наша адреса: м. Нікополь, просп. Трубників, 91, офіс 220
098 036 85 56 099 487 01 52 056 784 75 76 Замовити дзвінок
750.00 грн
/кг

Катанка мідна електротехнічна 7,0 мм

Виробник: Украина
Код товару: 16556
В наявності
750.00 грн
/кг
Купити в один клік
Гарантія повернення Безкоштовний обмін/повернення товару протягом - 1 дня Офіційна гарантія від виробника - 12 місяців Оплата Готівкою, Visa/MasterCard, оплата через Приват24, безготівковим розрахунком

Катанка мідна електротехнічна 7,0 мм - прокатний виріб з дуже маленьким перетином по відношенню до довжини. Вона проводиться безперервним литтям міді, що не містить кисню, з наступною витяжкою та наданням виробу потрібної форми.

Катанки із цього металу використовують у виробництві кабельно-провідникової продукції. Їх застосовують при виготовленні дроту для зварювання, ліній зв'язку та електропередач, загального призначення. Катанка виступає сировиною для шин та контактних проводів, використовується в електротехніці, при виробництві обладнання та механізмів, у будівельних роботах та для кріплення. З цього металопрокатного продукту можна робити декоративні вироби.

Завдяки таким властивостям, як теплопровідність, низький рівень електричного опору та пластичність мідна катанка є найбільш відповідним компонентом електромеханічного обладнання, а довговічність та антикорозійні властивості роблять її вкрай придатним виробом для тривалого застосування.

Вона є заготівлею для подальшого виготовлення кабелів. Внаслідок великого температурного коефіцієнта опору за зміни температури властивості міді мало змінюються.

  Катанка – це вид металопрокату, який є дріт круглого перерізу, виготовлений з вуглецевих марок сталі Ст0, Ст1, Ст2 і Ст3, у відповідність до ГОСТ 380, або з кольорових металів або сплавів кольорових металів у відповідність до прийнятого ТУ. Катанка з вуглецевої сталі випускається діаметром 5,0; 5,5; 6,0; 6,3; 6,5; 7,0; 8,0 та 9,0 мм. При цьому допускається відхилення в діаметрі +/- 5%, а овальність катанки допускається не більше ніж 50% від її діаметра. Катанка із кольорових металів (мідь, алюміній) або їх сплавів (бронза, латунь) виготовляється з діаметром від 1 до 16 мм. З великим діаметром дріт виготовляють на замовлення обмеженими партіями. Дріт і катанка-це два слова, що позначають один і той же матеріал.

Технологія виробництва катанки

Виготовлення катанки здійснюється на металопрокатних верстатах способами прокатки та волочіння. Спочатку у вали прокатного верстата запускають квадрат із вуглецевої сталі з перетином 10х10 мм. Декілька послідовно встановлених валів стискають сталеву заготовку, надаючи їй круглий переріз заданого діаметра. При цьому під час прокатки та впливу валів на заготівлю та через сили тертя сама розігрівається. Після завершення прокатки, дріт потрібного діаметра подається в установку, яка скручує катанку кільцем. Після скручування кільця його переносять спеціальними автоматизованими механізмами в зону охолодження.

Виготовлення

Катанку виготовляють методом прокатки через вали, звідси походить назва цього продукту металопрокату. Вали формують і обжимають метал з різних боків, таким чином, зі шматка металу (його називають блюм) виходить дріт. В кінці прокатного стану її намотують на спеціальну котушку, за допомогою якої катанка укладається в кільця для подальшого охолодження. Спосіб формування називають гарячим, при ньому метал попередньо не нагрівається, а розжарюється під час проходження через вали. Після прокатки катанку охолоджують, процес може йти двома шляхами повітряним або прискореним охолодженням. Повітряне охолодження відбувається природним шляхом, а прискорене у спеціальних установках охолоджувальних-вентиляторах. Після охолодження катанка укладається в бухти та вирушає на склад. Катанка має великий діаметр (10-15 мм) може відпускатися також у лозинах різної довжини.

Мідна катанка є напівфабрикатом для виготовлення кінцевого продукту, такого як контактні дроти, дроти, шини. Мідна катанка повинна відповідати ГОСТу, ГОСТ Р 53803-2010, який визначає її основні характеристики по хімічному складу, допустимим відхиленням, правилам маркування, транспортування та зносостійкості. Наприклад, є поняття овальність, воно трактується як допустиме відхилення від круглої форми і овальність мідної катанки має перевищувати граничного відхилення від діаметра. Весь виріб цілком називається бухтою, тобто. це безперервна мідна катанка намотана витками, при цьому витки не повинні бути переплутані. Марки мідної катанки, як правило, розшифровуються за методом її виготовлення, наприклад КМб – це мідна безкиснева катанка, а КМор – це мідна катанка, виготовлена з брухту міді та рафінованих відходів.

Її основні переваги такі:


     Відмінний показник пластичності, що поєднується з гарною міцністю. Завдяки такій комбінації механічних властивостей вона легко обробляється і при цьому експлуатується протягом тривалого часу, як не менш популярна в наші дні мідна стрічка.

     Порівняно невеликий коефіцієнт температурного опору. Характеристики міді практично не змінюються за зміни температури середовища.

     Мінімальна величина електричного опору. Тільки срібло перевершує мідь за цим показником, але його вартість набагато вища.


Виробництво мідної катанки здійснюється за технологією волочіння через спеціальні вали прокатного ст.ана, які за рахунок своєї особливої конструкції якісно формують мідну сировину та обтискують дріт з усіх боків. На станах для виготовлення катанки також є моталка - механізм, призначений для комплектації дроту кільця, а потім і його охолодження.

Хімсклад готового гарячекатаного мідного дроту повинен чітко відповідати вимогам Р 53803. Допускається наявність наступних домішок (у дужках вказується максимально дозволена масова частина елемента в катанці у відсотках):


     телур та селен (0,0002);

     вісмут (0,0002-0,01);

     миш'як (0,0005-0,002);

     Стибій (0,0004-0,002);

     сірка (0,0015-0,003);

     свинець (0,0005-0,003);

     срібло (0,0025);

     залізо (0,001-0,004);

     кисень (0,001-0,004).


А ось вміст у дроті таких елементів як кобальт, кремній, нікель, фосфор, кадмій, марганець, цинк, хром, олово, ГОСТ не нормує.

Поверхня катанки має бути гладкою та чистою, на ній можлива наявність несуттєвих (глибиною до 0,2 мм при виконанні контрольної зачистки) боїн, рисок, раковин, вм'ятин та інших дефектів поверхневого характеру. Головне – це те, щоб наявні вади жодним чином не змогли перешкодити ефективно та безпечно використовувати гарячекатний дріт за його прямим призначенням.

ГОСТ висуває, крім того, далі зазначені вимоги до катанки:


     Готова продукція повинна витримувати без утворення вад прокатки та лиття глибиною понад 0,2 мм і без руйнування випробування на цикл скручування-розкручування. Кількість зазначених контрольних циклів така: 3 для катанки перерізом 16 мм і більше, 5 для перерізу від 13 до 16 мм, 8 для перерізу від 8 до 13 мм, 10 для перерізу 8 мм.

     Після розриву катаного дроту величина його відносного подовження має більшу величину 35 відсотків.

     Опір (тимчасовий) продукції, що перевіряється, має бути 160 і більше мегапаскаль.


Ще один важливий момент, зазначений у ГОСТ, полягає в тому, що клієнт може вимагати від виробника проведення додаткових випробувань щодо стійкості катанки проти водневої крихкості (вироби марок КМб) і на подовження спіралі (КМор і КМ).

Основна сфера застосування мідної катанки – це виготовлення електричних дротів та кабелів, розрахованих на велике навантаження, ніж здатні витримувати дроти з алюмінію. Питомий опір міді у півтора рази менший ніж у алюмінію, і при високому навантаженні електромережі, алюмінієвий провід особливо в точці скручування або роз'єму нагрівається сильніше, що може призвести до обриву або замикання. Мідний провід, у свою чергу, здатний витримувати велике навантаження.


  У нас ви можете купити Катанка мідна електротехнічна 7,0 мм за найвигіднішою ціною в Україні. Широкий асортимент продукції дозволяє нам швидко та якісно виконувати будь-які замовлення, допомагаючи виконати будь-які будівельні роботи вчасно.

Основне
Діаметр
8-18 мм
Вид за способом виготовлення
Вона проводиться безперервним литтям міді, що не містить кисню, з наступною витяжкою та наданням виробу потрібної форми.
Вид за хімічним складом
М0 – не менше 99,93%; М0б – не менше 99,97%; М1ор – не менше 99,91%. 2 Допускається виготовлення катанки з міді марок з часткою кисню: М001, М0, М1ор - не більше 0,065%; М001б, М0б - трохи більше 0,002%
Вид за призначенням
Катанки мідні використовують у виробництві кабельно-провідникової продукції. Їх застосовують при виготовленні дроту для зварювання, ліній зв'язку та електропередач, загального призначення. Катанка виступає сировиною для шин та контактних проводів, використовується в електротехніці, при виробництві обладнання та механізмів, у будівельних роботах та для кріплення. З цього металопрокатного продукту можна робити декоративні вироби. Завдяки таким властивостям, як теплопровідність, низький рівень електричного опору та пластичність мідна катанка є найбільш відповідним компонентом електромеханічного обладнання, а довговічність та антикорозійні властивості роблять її вкрай придатним виробом для тривалого застосування. Вона є заготівлею для подальшого виготовлення кабелів.
Тип
Катанка мідна електротехнічна
Додаткові послуги
Здійснюється порізка відповідно до замовлення клієнта та упаковка продукції на замовлення клієнта. Відправляється будь-якими перевізниками по Україні
Країна виробник
Україна

Немає питань про даний товар, станьте першим і задайте своє питання.

Онлайн курсы IT