Меню
Наша адреса: м. Нікополь, просп. Трубників, 91, офіс 220
098 036 85 56 099 487 01 52 056 784 75 76 Замовити дзвінок
130.00 грн
/кг

Полтава лист, круг інструментальна сталь У8А, ХВГ, 9ХС, 5ХНМ, Р6М5, ресорно-пружинна 65Г

Виробник: Украина
Код товару: 12008
В наявності
130.00 грн
/кг
Купити в один клік
Гарантія повернення Безкоштовний обмін/повернення товару протягом - 1 дня Офіційна гарантія від виробника - 12 місяців Оплата Готівкою, Visa/MasterCard, оплата через Приват24, безготівковим розрахунком

Інструментальна сталь, вуглецева або легована сталь використовується для виготовлення різальних та вимірювальних інструментів, штампів холодного та гарячого деформування, а також деталей машин, що зазнають підвищеного зносу при помірних динамічних навантаженнях.
Найчастіше інструментальна сталь містить більше 06-07% С; виняток - штампові сталі для гарячого деформування, що містять 0,3-0,6% С. Для поліпшення експлуатаційних властивостей інструментальну сталь піддають термічній обробці (загартуванні, відпустці), в результаті якої твердість інструментальної сталі підвищується до 60-66 HRC, міцність при згинанні - 2,5-3,5 Гн/м2 (250-350 кгс/мм2).
Зі збільшенням твердості підвищується і зносостійкість інструментальної сталі - здатність зберігати постійні розміри та форму робочої поверхні при терті з високими тисками.
Інструментальні сталі, леговані хромом і марганцем, мають більш високу гартування і прожарювання, ніж вуглецеві. Підвищена червоностійкість інструментальної сталі - Здатність зберігати високу твердість і зносостійкість при температурах до 500-700 ° С - досягається легуванням сталей вольфрамом, молібденом, ванадієм. Залежно від стійкості проти нагрівання, що виникає в процесі експлуатації, інструментальну сталь поділяють на три групи.
 Сталі з невеликою стійкістю проти нагрівання зберігають високу твердість до 150-200 ° C, застосовуються для різання м'яких матеріалів з невеликою швидкістю та для холодного деформування. Вуглецеві сталі цієї групи характеризуються малою прожарюваністю - вироби діаметром (товщиною) більше 15-20 мм отримують при загартуванні високу твердість (до 65 HRC) тільки в тонкому поверхневому шарі, зберігаючи м'яку і в'язку серцевину. Через підвищену деформацію при загартуванні з охолодженням у воді з вуглецевої сталі виготовляють переважно інструменти простої форми - напилки, зенкери, ручні мітчики та ін. Низьколеговані сталі, що мають дещо кращу прожарюваність, використовують для інструментів невеликих перерізів, від яких потрібна висока і рівномірна твердість: ножівочних полотен для ручного різання металів, лез бритв, круглих пилок по дереву та ін. ) і застосовуються для вимірювальних інструментів, кілець та кульок підшипників кочення, штампів складної форми та ін. Сталі з підвищеною стійкістю проти нагрівання зберігають свої експлуатаційні властивості при нагріванні до 250-400 °С. В основному це леговані сталі з високим вмістом хрому (до 12%). Вони мають підвищену зносостійкість в умовах абразивного зношування, оскільки містять у структурі до 20-30% карбідів хрому та ванадія високої твердості: Me7C3 (1200-1400 HV) та MeC (2000 HV). Після термічної обробки (загартування з охолодженням на повітрі, в олії або розплавлених солях з температурою 150—180 °С) вони набувають твердості до 63 HRC. Для цих сталей характерна висока прожарювання (до 300-400 мм) і мінімальні об'ємні зміни при загартуванні. З високохромистих сталей виготовляють великі штампи, що зазнають підвищеного зношування, стійкі в агресивних середовищах хірургічні інструменти.
Інструментальна вуглецева сталь У8 використовується для виготовлення інструменту, що працює без розігріву ріжучих кромок – бічні кусачки, комбіновані плоскогубці, викрутки, кернери, накатні ролики, дискові/подовжні пили, долота, стамески, сокири, зенковки, фрези, інші вироби. Сталь 9ХС має досить високу популярність серед споживачів металургійної продукції. Це легована інструментальна сталь, що отримала досить широке застосування у промисловості. Для постачання матеріалу споживачеві пропонуються вироби фасонного та сортового прокату – смуга, Круг та лист, які надалі йдуть на подальшу обробку з отриманням кінцевої продукції. Сталь 9хс – характеристики, склад, властивості. Основними легуючими елементами цієї марки стали вуглець, хром і кремній. Вміст вуглецю в сплаві становить близько 0,9%, хрому та кремнію – до 1,5%. Склад сталі обумовлює високі механічні властивості, що дозволяють створювати з цього матеріалу інструмент, призначений для роботи у досить жорстких експлуатаційних умовах. Зокрема сталь 9ХС використовується для виготовлення деталей та інструменту, від якого вимагається підвищена зносостійкість, міцність втоми на кручення, вигин, контактне навантаження. Сталь 9хс – застосування. Сталь 9ХС може оброблятися у різний спосіб. У тому числі можуть застосовуватись різні способи термічної обробки. Використання певних технологій дозволяє отримувати необхідні властивості металовиробів тих чи інших сфер використання. Завдяки цьому марка легованої сталі може використовуватися для створення широкого асортименту виробів з різними характеристиками та особливостями. Таку універсальність можна назвати ще однією важливою перевагою, якою має сталь. Особливістю даної марки легованої сталі є погана схильність до зварювання. Тому, як і більшість матеріалів свого класу, вона не використовується для монтажу зварних конструкцій. Найчастіше зі сталі цієї марки виготовляють свердла, фрези, мітчики та плашки для нарізки Різьба, розгортки, гребінки та інші деталі промислового обладнання та машин, також марка 9ХС йде на виробництво напилків та іншого ручного інструменту підвищеної зносостійкості. Для виробництва ручного слюсарного інструменту застосовується Круг та квадрат, а також інші види сортового прокату. Широке застосування цей матеріал отримав також для виробництва ножів.


Основне
Вид за способом виготовлення
гарячекатана, холоднокатана
Вид за хімічним складом
вуглецева (знижена прожарювання); легована (підвищеної прожарюваності); швидкорізальна

Немає питань про даний товар, станьте першим і задайте своє питання.

Онлайн курсы IT